Warsztaty wielkanocne klasy IV b i IV e

Po raz drugi w tym roku szkolnym klasy: IV b i IV e pod opieką wychowawców -p. Ilony Rapczyńskieji p. Aleksandry Wysockiej, udały się do Biskupina. Tym razem celem wyjazdu było pogłębianie wiedzy na temat staropolskich obrzędów wielkanocnych.

Program warsztatów był bardzo bogaty. Na początku dzieci zostały wprowadzone w tematykę świąteczną, przypomniały sobie znane i poznały stare,  już nie kultywowane zwyczaje wielkanocne.

Następnie ubrane w stroje kucharskie zabrały się za pieczenie i ozdabianie mazurków.  Po zajęciach kulinarnych przyszedł czas na zajęcia artystyczne. Każdy uczestnik samodzielnie ozdabiał wielkanocne jajka techniką decoupage, a także wykonywał świąteczny koszyczek.

Na zakończenie wszyscy zasiedli do uroczystego posiłku z tradycyjnymi, polskimi potrawami.

To był wspaniały, pełen wrażeń dzień. Wszyscy w doskonałych, świątecznych nastrojach powrócili do Janowca.

Tekst: A. Wysocka