Gminny Turniej BRD

W piątek, 6 kwietnia, nasza szkoła była gospodarzem gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W turnieju wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z Janowca Wlkp., Sarbinowa Drugiego, Świątkowa i Żernik oraz 4 drużyny złożone z uczniów klas gimnazjalnych (rywalizujące oddzielnie).

Zwycięzcą turnieju, na który złożyły się dwie konkurencje testowe i dwie techniczne (tor przeszkód i jazda po miasteczku ruchu drogowego) została drużyna z naszej szkoły w składzie: Martyna Jaskulska, Zuzanna Jędrzejczak, Adrian Krawczak i Robin Zacharko. Miejsce drugie zajęła reprezentacja szkoły z Żernik, trzecie szkoła ze Świątkowa, a czwarte szkoła z Sarbinowa Drugiego.

W klasyfikacji indywidualnej najlepsza okazała się Martyna Jaskulska, miejsce drugie zajął Adrian Krawczak a miejsce trzecie Zuzanna Jędrzejczak.

Wśród uczniów klas gimnazjalnych najlepszymi okazali się: Artur Rusiński (I miejsce), Filip Trynka (II miejsce) i Karolina Kapczyńska (III miejsce).

Uczniowie z naszej szkoły reprezentować będą gminę Janowiec Wlkp. na zawodach powiatowych, które odbędą się 21 kwietnia w Janowcu Wlkp.

Nad właściwym przebiegiem konkursu czuwali: K. Jankowska, D. Woźniak, A. Lubawy, R. Kotula i J. Meissner.

Nagrody dla zwycięzców konkursu ufundował Urząd Miejski w Janowcu Wlkp.

Tekst: Adam Lubawy