Pasowanie na czytelników

26 marca 2017 roku w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników przygotowana przez pracowników biblioteki- p. Mariolę Hermit i Małgorzatę Zygaj.

Najpierw uczestnicy spotkania obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy Va pod opieką p. Małgorzaty Jurskiej. Prezentacja różnych bohaterów wprowadziła młodych czytelników w świat baśni i magii. Następnie poszczególne klasy pierwsze zaprezentowały się w formie wokalnej oraz instrumentalnej. Kolejny etap polegał na wykonaniu różnych zadań związanych z książkami. Punktem kulminacyjnym było ślubowanie pierwszoklasistów.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe odznaki, które wręczyła p. dyrektor Barbara Maciejewska- Kapsa.

Tekst: Małgorzata Zygaj