Powitanie roku szkolnego 2018/2019.

3 września grupa 608 uczniów, w tym 68 pierwszoklasistów, w obecności zaproszonych gości, dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, pracowników administracji i obsługi oraz rodziców powitała nowy rok szkolny.

Podczas apelu burmistrz miasta i gminy – pan Maciej Sobczak wręczył uroczyście panu Przemysławowi Kotuli dokument powierzający stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki na kolejną kadencję. Podziękował też dyrekcji za szereg prac związanych z modernizacją budynku szkoły. Uczniom życzył w nowym roku szkolnym sukcesów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności. Z kolei Rada Rodziców pod przewodnictwem prezesa – pani Weroniki Jędrzejczak przekazała pierwszakom słodkie rogi obfitości. Ksiądz proboszcz Andrzej Szczepaniak skierował do uczniów dobre rady dotyczące efektywnego zdobywania wiedzy. Uczniowie nie zapomnieli w tym dniu o patronie szkoły Tadeuszu Kościuszce, składając pod jego popiersiem wiązankę kwiatów.

Tekst: Hanna Burchardt