Dzień Pomarańczowy

8 listopada wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zgromadzili się podczas długiej przerwy śródlekcyjnej na boisku, aby wspólnie wyrazić swój sprzeciw przeciwko wszelkim formom przemocy stosowanej wobec dzieci.

Symbolem tego sprzeciwu był w tym roku kolor pomarańczowy, który widoczny był na ubraniach zgromadzonych. Młodsze klasy dodatkowo wyrażały swój sprzeciw pomarańczowymi balonami.

Punktem kulminacyjnym „Dnia Pomarańczowego” był taniec integracyjny „belgijka”, który stał się wyrazem jedności w walce z agresją i przemocą. Odtańczyli go na płycie boiska uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych.

W dniach poprzedzających spotkanie na boisku, ogłoszono
w szkole konkursy dla uczniów:

- dla klas I – III plastyczny pod hasłem „Stop przemocy”,

- dla klas IV – VI na hasła – rymowanki na temat „Życie bez agresji i przemocy”,

- dla klas VII – VIII oraz III gimnazjum na fraszkę ośmieszającą przemocowo-agresywne zachowania.

Tekst: Hanna Burchardt