Młyn Wiedzy i Planetarium w Toruniu

9 czerwca uczniowie uczestniczący w zajęciach TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne) z Janowca i Świątkowa wraz z panem Sebastianem Macioszkiem i panem Marcinem Golińskim wyruszyli na wycieczkę do Torunia.

Odwiedziliśmy Centrum Nowoczesności - Młyn Wiedzy w Toruniu  - pierwsze otwarte w województwie kujawsko–pomorskim centrum nauki. Zwiedziliśmy wystawę mieszczącą się na sześciu piętrach zabytkowego budynku dawnego młyna. Następnie udaliśmy się do Centrum Popularyzacji Kosmosu czyli do Planetarium. Zwiedziliśmy wystawę - Geodium - poświęconą Ziemi jako planecie. W sali planetarium obejrzeliśmy film pt. „Meteoplanet" - opowieść o niezwykłych i ekstremalnych warunkach panujących w Układzie Słonecznym.

Zajęcia TIK i wycieczka odbywały się  w ramach projektu unijnego "Odkrywamy świat poprzez rozwijanie kompetencji kluczowych".

Tekst: Sebastian Macioszek