Wycieczka klas IV c i IV d do Myślęcinka

Pod koniec roku szkolnego, 11 czerwca,uczniowie klas IV c i IV d pod opieką wychowawców: p. Anny Szwedy i p. Joanny Łosińskiej oraz opiekunów: p. Lidii Bały i p. Katarzyny Sieszchulskiej  pojechały na całodniowąwycieczkę do Myślęcinka.

Program wycieczki był bogaty. Najpierw czwartoklasiści odwiedzili myślęcińskie ZOO w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Podziwiali różnych przedstawicieli rodzimej i egzotycznej fauny. Z dużym zainteresowaniem obejrzeli  też  motylarnię oraz kolekcję gadów, płazów i ryb w nowo powstałym pawilonie Akwarium Terrarium.

Kolejnym etapem wycieczki  był pobyt w Parku Rozrywki , również w Myślęcinku. Tam najpierw spacerowali – w towarzystwie przewodnika –po ścieżkach ,,Zaginionego Świata” pełnego dinozaurów, a później odwiedzili muzeum ,,Skarby Ziemi” i zgromadzoną w nim kolekcję minerałów i  skamieniałości pradawnych organizmów.

Na koniec czekała uczestników wyjazdu spora dawka rozrywki: do ich dyspozycji były m.in. autodrom, karuzela –trabant, ślizg gigant, dmuchane zamki, salon luster , ogromny plac zabaw czy Odwrócony Dom.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń  czwartoklasiści wrócili do Janowca.  Pogoda w tym dniu dopisała: było ciepło, ale na szczęście nie upalnie.

Tekst: Anna Szweda