Pożegnanie z gimnazjum

W piątek 22 czerwca odbyła się  uroczystość pożegnania gimnazjum przez klasy trzecie, najstarsze w szkole. Zgromadziła ona w sali gimnastycznej dyrekcję, wychowawców, nauczycieli, pracowników obsługi oraz trzecioklasistów i ich rodziców. Nie zabrakło też zaproszonych gości, m.in. burmistrza Janowca p. Macieja Sobczaka czy prezesa Rady Rodziców, p. Weroniki Jędrzejczak.

Po  powitaniu przybyłych przez przewodniczącą SU, Julię Welską, uczniowie klas młodszych zaprezentowali część artystyczną, przygotowaną pod opieką p. Anny Szwedy. Wystąpiły również dziewczęta z grupy muzycznej ,,The Voice” pod okiem p. Moniki Blei. Na zakończenie występu trzecioklasiści  po raz ostatni odśpiewali hymn gimnazjum.

Kolejnym punktem uroczystości było rozdanie nagród i dyplomów przez  nauczycieli -  organizatorów różnych konkursów. Następnie nagrodzeni  zostali uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki: Kacper Filipiak za najwyższy wynik z egzaminów gimnazjalnych i Marta Wicińska za najwyższą średnią (5,50) z przedmiotów. Miłym momentem było odbieranie - z rąk p. dyrektora Przemysława Kotuli i p. dyrektora Mariusza Wysockiego oraz wychowawców - listów gratulacyjnych  i świadectw przez wyróżnionych uczniów i ich rodziców. Do grona tego należeli absolwenci, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce:

Julia  Kurek                                              5,00

Patrycja Nowak                                      4,83

Marta Weronika Wicińska                    5,50

Jakub  Woźniak                                       5,06

Monika Anna Cholewińska                   4,94

Karolina  Rozmarynowska                     4,78

Marta  Karczewska                                 5,22

Karolina Krupa                                        4,78

Agnieszka  Stanna                                   5,00

Patrycja Teresa Zakrzewska                  5,22

Dominika  Bereźnicka                            4,78

Kacper Mateusz Filipiak                        5,44

Karolina Aleksandra Kapczyńska         5,33

Miłosz Kacper Rolewski                        5,28

W dalszej kolejności świadectwo ukończenia gimnazjum odebrali pozostali uczniowie. Po przemówieniu pożegnalnym p. dyrektora Przemysława Kotuli uroczystość dobiegła końca. Warto jeszcze dodać, że w trakcie jej trwania została pożegnana- z powodu przejścia na emeryturę - nauczycielka p. Halina Walkowiak. Podziękowano jej uroczyście za zaangażowanie i wieloletnią pracę w szkole.

Tekst: Anna Szweda