Projekt Unijny ,, Odkrywamy świat poprzez rozwijanie kompetencji kluczowych''

W II semestrze w ramach projektu prowadzono zajęcia dla drugiej grupy uczniów. Tym razem uczestniczyło w nich 10 uczniów klasy 4a oraz dwóch uczniów klasy 4d. Na zajęciach uczniowie doskonalili swoje umiejętności językowe, rozwijali wiedzę o kulturze, tradycji i zwyczajach krajów anglojęzycznych.

Picnic time

Polacy to zwolennicy grilla – tak mówi mądrość ludowa.

Brytyjczycy uwielbiają pikniki. Wzięliśmy więc kocyk, przekąski, paletki do badmindtona, piłkę, bierki, warcaby oraz wyborne nastroje i spędziliśmy uroczy sobotni poranek na baraszkowaniu i niewymuszonych rozmowach. Dołączyli się także rodzice i było sielsko.

Saint Patrick's Day – Dzień Świętego Patryka.

W marcu poznaliśmy historię życia patrona Irlandii – Św. Patryka. Dowiedzieliśmy się o tym jak świętują i bawią się 17 marca Irlandczycy. Poznaliśmy typowe potrawy i przekąski podawane tego dnia. Mieliśmy też okazję spróbować ciasta ,,Mech'', naleśników w barwach irlandzkiej flagi oraz włosko – irlandzkiego tandemu. Niektórzy nawet przekonali się do szpinaku i jego zastosowaniu w słodkich potrawach.

Kartka dla Królowej Elżbiety II

W kwietniu z okazji 92 urodzin Królowej wysłaliśmy okolicznościową kartkę. Projektem i wykonaniem kartki 3D zajęła się Michalina, piekną panoramę Londynu narysowała Kalina.

Mamy nadzieję, że Królowa przeczyta naszą kartkę.We hope.

English tea time

Na zajęciach piliśmy typową angielską herbatkę z mlekiem. Smakowały nam kanapki z ogórkiem i muffinki z apples. Tea time party – rules.

Wycieczka do Torunia.

W gorącą sobotę 9 czerwca wszyscy uczestnicy zajęć z języka angielskiego pojechali na wycieczkę do Torunia. Wycieczka była bardzo udana. Zwiedziliśmy Muzeum Podróżników im. Tony'ego Halika, Żywe Muzeum Piernika i Planetarium.

Spacerowaliśmy też po pięknej toruńskiej starówce, podziwialiśmy Krzywą Wieżę i kupiliśmy trochę ,,piernikowych'' pamiątek.