Przyjęcie klas IV do grupy Sztubaków

W piątkowe popołudnie, 12 października, w godzinach 16.30 – 17.30 uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami uczestniczyli w uroczystości przyjęcia do grupy Sztubaków.

Pod czujnym okiem komisji konkursowej, musieli zmierzyć się z zasadami, mającymi na celu sprawdzić, czy posiadają już wiedzę i umiejętności pozwalające przejść do starszej grupy wiekowej. Uczniowie oprócz prezentacji swej klasy, przeszli także przez takie konkurencje jak: „Kto nas uczy?”, „Portret wychowawcy”, „Mumia”, „Kalambury”. Konkursy na potyczki międzyklasowe przygotowali wraz z wychowawczynią uczniowie klasy V e. Po rozgrywkach pełnych emocji ostateczne zwycięstwo wywalczyła klasa IV e.

Następnie nowi członkowie grupy Sztubaków oraz chętni uczniowie z klas V i VI wzięli udział w dyskotece szkolnej, której organizatorem była sekcja kultury i rozrywki Rady Samorządu Uczniowskiego. Grupa 157 uczniów wesoło bawiła się przy najnowszych dyskotekowych przebojach. Sztubacy żałowali, że czas dyskoteki minął tak szybko.

Tekst: Hanna Burchardt