Pasowanie uczniów klas I

18 października odbył się w szkole bardzo ważny apel, w którym wzięli udział pierwszoklasiści.

W obecności zaproszonych gości, dyrekcji szkoły oraz rodziców uczniowie klas I a, I b i I c złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie odbyło się pasowanie pierwszaków na ucznia Szkoły Podstawowej w Janowcu Wlkp., którego dokonała dyrekcja szkoły. Podczas uroczystości klasy pierwsze zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Przepiękną część artystyczną, przenoszącą wszystkich w krainę bajek, przedstawili uczniowie klas II a i II b oraz członkowie szkolnego koła teatralnego. Dzieci otrzymały też słodkie upominki od burmistrza miasta i gminy – pana Macieja Sobczaka oraz przewodniczącej Rady Rodziców – pani Weroniki Jędrzejczak. Po apelu każda pierwsza klasa wraz z wychowawczynią dumnie pozowała do wspólnej fotografii.

Tekst: Hanna Burchardt