PRZYJĘCIE KLAS 7 DO GRUPY ŻAKÓW

26 października, w piątek o godzinie 16. 30, na dużej sali gimnastycznej odbyło się przyjęcie klas siódmych do grupy Żaków.

Organizatorami były klasy ósme, a całość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Martyna Jaskulska. W jury zasiedli: pani dyrektor Barbara Maciejewska-Kapsa, pan dyrektor Mariusz Wysocki, pani Anna Szweda  oraz przedstawicielka SU  Oliwia Głowska.

Ósmoklasiści pod okiem swych wychowawców, czyli pani Marty Kordzińskiej (VIII a), pana Adama Lubawego (VIII b) i pani Danuty Ratajczak (VIII c), przygotowali  kilka zadań, sprawdzających  wiedzę i umiejętności młodszych kolegów. Przed nimi czekało 7 różnorodnych konkurencji, m.in.: test wiedzy, bieg z plecakiem, siłowanie na rękę, rysowanie portretu wylosowanego nauczyciela czy krzyżówka w języku obcym.

Zwycięzcą została klasa VII a, z wynikiem 20 : 18. Za rok to właśnie ona będzie  organizatorem podobnych otrzęsin.  Po  uroczystości  na wszystkich uczniów z grupy Żaków czekała pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka, zorganizowana przez SU.

Tekst: Julia Welska z redakcji gazetki ,,Szkolniak”