Apele z okazji Narodowego Święta Niepodległości

9 listopada w szkole było niezwykle uroczyście, a to za sprawą apeli upamiętniających setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W grupie Pacholąt część artystyczną na apel przygotowali uczniowie klas II a i II b. Wiele wzruszeń wzbudził wykonany przez drugoklasistów „Taniec orła” oraz taniec z flagami narodowymi. Gościnnie wystąpili też uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Niepublicznych w Janowcu Wlkp. prezentując przysięgę żołnierską. Apel Sztubaków uświetniły występem klasy VI b i VI c przy współudziale zespołu „Voice”.

Z kolei w grupie Żaków przepiękne widowisko słowno-muzyczne wykonali uczniowie klas siódmych. Gośćmi apelu w najstarszej grupie wiekowej byli: burmistrz Janowca Wlkp. – pan Maciej Sobczak oraz wiceburmistrz – pani Jadwiga Chojnowska. Pracownicy szkoły oraz uczniowie podziękowali im za dwudziestoletnią współpracę ze szkołą wręczając bukiety kwiatów i okolicznościowe pamiątki. Podczas apelu ogłoszono zbiórkę książek dla świetlicy szkolnej pod hasłem „100 książek na stulecie odzyskania niepodległości”.

O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zebrali się na boisku szkolnym i  zaśpiewali wspólnie cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

11 listopada poczet sztandarowy szkoły, przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego oraz nauczyciele i delegacje klas uczestniczyli w miejskich uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Po mszy św. w janowieckim kościele delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikami ku czci poległych za wolność ojczyzny. Następnie towarzyszyły odsłonięciu na budynku ratusza tablicy poświęconej bohaterom niepodległości. O godzinie 12.00 wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn Polski.

Tekst: Hanna Burchardt