Warsztaty andrzejkowe

W tym roku 36 uczniów z klas piątych: Va, Vb i Ve wybrało się do Biskupina na warsztaty andrzejkowe.

Program imprezy był bardzo bogaty. Na początku uczniowie zostali zapoznani z tradycjami i historią powstania tego święta. Następnie wykonali metodą decoupage piękny lampion ozdobiony dyniami, pajęczynami i czarownicami. Wykonali także ozdoby z patyków po lodach. Po ukończeniu prac artystycznych,dzieci przystąpiły ubrane w stroje kucharskie do pieczeniakruchych ciasteczek, oczywiście w kształcie, jak na to święto przystało - czarownicy. Kiedy już ciasto było zrobione wszyscy udali się do pięknie wystrojonej sali, w której  mieli możliwość  poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość.Oczywiście nie obyło się bez lania wosku. Nad wszystkim czuwała sympatyczna wiedźma. Radości i uśmiechu było wiele. Na zakończenie wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku. To był wspaniały, pełen wrażeń dzień. Piątoklasiści w doskonałych, andrzejkowychhumorach powrócili do Janowca. Uczestnikami wycieczki opiekowały się panie: Alina Malicka, Ilona Rapczyńska i Aleksandra Wysocka.

Tekst: Aleksandra Wysocka.