Szukamy Wiosny

W piękną, słoneczną sobotę 17 marca, 22 uczniów klas IV wybrało się na wycieczkę w poszukiwaniu wiosny.

Wybraliśmy się do okolicznych lasów , by obserwować budzącą się naturę. Udało nam się zobaczyć migrujące gęsi, świeżą, zieloną trawę, młode listki na krzewach, biedronki i pracujące mrówki. Podczas naszej wędrówki widzieliśmy żółte motyle oraz tropy saren i  dzików. Zrobiliśmy także kilka zdjęć , dowodzących że wiosna jest już blisko. Prowadzący naszą wycieczkę pan Adam Lubawy, zaprowadził nas do pomnikowych dębów, rosnących w pobliżu starego koryta naszej rzeki. Zobaczyliśmy dostojne i majestatyczne drzewa nazwane na pamiątkę postaci historycznych: Zagłoba, Piast i Mieszko. Mieliśmy też okazję żarzyć pierwszej kąpieli słonecznej na ogromnej łące pod lasem. Rozegrany został również mecz piłki nożnej drużyn mieszanych ( na jednej bramce stał pan Adam). Przepiękna pogoda i udana wycieczka sprawiła, że  do domów wróciliśmy lekko zmęczeni , ale ogromnie zadowoleni.Pozostały nam miłe wspomnienia i wiosenne zdjęcia.

Gospodarz miesiąca - klasa IVc z wychowawcą