Uroczystość pożegnania klas szóstych

„Już szmat drogi przebytej za nami, bardzo długi, więc żegnać się trzeba”. Tymi słowami, 24 czerwca, rozpoczął się apel pożegnalny klas szóstych.

Grupie 60 uczniów, w obecności zaproszonych gości, grona pedagogicznego, pracowników administracji i obsługi, rodziców i przedstawicieli młodszych uczniów, wręczono świadectwa ukończenia szkoły. Dokonali tego dyrektor szkoły – pan Przemysław Kotula oraz panie: Katarzyna Siwek – wychowawczyni klasy VI a, Katarzyna Dąbrowska – wychowawczyni klasy VI b, Alicja Bystrzyńska – wychowawczyni klasy VI c. Rada Rodziców ufundowała Kacprowi Dębnemu, uczniowi klasy VI c, stypendium za najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu. Rodzice wyróżnionych uczniów uhonorowani zostali z kolei listami gratulacyjnymi. Wielu szóstoklasistów otrzymało podczas uroczystości, z rąk dyrekcji i nauczycieli, podziękowania, dyplomy oraz nagrody za pełnienie różnych funkcji w szkole i udział w licznych konkursach ogólnopolskich, wojewódzkich, powiatowych i szkolnych. Absolwentów szkoły pożegnali uczniowie klasy V a, zaś oni podziękowali wszystkim pracownikom szkoły wierszami i piosenką oraz wręczyli kwiaty. Złożyli też uroczyste ślubowanie, w którym obiecali godnie reprezentować imię szkoły i jej patrona. Delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów pod popiersiem Tadeusza Kościuszki. Podczas apelu dyrekcja szkoły oraz przedstawicielka uczniów podziękowali symbolicznymi bukietami kwiatów pani Krystynie Wiśniewskiej za wieloletnie kierowanie pracami Rady Rodziców.

Hanna Burchardt