Grzybowa wystawa

We wtorek 2 października 2012 nasze świetliczaki korzystając z gościnności świetlicy janowieckiego gimnazjum, zwiedziły wystawę na temat grzybów. Wystawa poświęcona grzybom, które można znaleźć w naszych lasach prezentowała nie tylko gatunki grzybów jadalnych i trujących, lecz także informowała o postępowaniu w przypadku zatrucia grzybami. Tą wspaniałą, pouczającą wystawę zorganizowała p. Joanna Łosińska oraz panie odbywające w gimnazjum studenckie praktyki nauczycielskie.

Pasowanie na świetliczaka

27 listopada tradycji stało się zadość. Odbyła się uroczystość pasowania na świetliczaka.Uczniowie klas I, zapisani do świetlicy szkolnej,  po dzielnym wykonaniu wszystkich zadań, złożyli ślubowanie i przyjęci zostali do świetlicowej rodziny. W tym roku gościem specjalnym była wróżka ze Świetlicowej Krainy wraz ze swoimi dworzanami, która czuwała nad przebiegiem uroczystości. Dlatego też nie zabrakło tańca, śpiewu i dobrej zabawy. Świetliczaki z drugiej klasy, przy wspar- ciu wróżki i jej dam dworu, dawały dobry przykład, dzielnie recytując wiersze i śpiewając naszą piosenkę ,,Bo w świetlicy fajnie jest”. Uroczystość zakończyła się tradycyjną ,,iskierką przyjaźni”, a dla pierwszaków- słodkimi upominkami.

Świąteczne ozdoby

W ciągu dwóch tygodni poprzedzających święta Bożego Narodzenia  podopieczni świetlicy pod okiem p. B. Maciejewskiej-Kapsy i p. L. Bały wykonywali świąteczne ozdoby.

Kolędnicy

,,Idą, idą kolędnicy zaraz tutaj będą!”. Tymi słowami rozpoczynali swoje kolędowanie świetlicowi kolędnicy przemierzający szkolne korytarze 21 grudnia 2012 r. Świąteczne kolędowanie stało się świetlicową tradycją, gdyż już od ośmiu  lat przygotowujemy krótką inscenizację propagującą tę zanikającą już niestety ludową tradycję świąteczną. I choć nie kolędujemy po domach, to naszym zamysłem jest złożenie życzeń pracownikom i uczniom naszej szkoły, a wraz z nimi życzenia trafiają do ich domów. Czynimy to corocznie z ogromną radością, gdyż czas Bożego Narodzenia jest czasem wyjątkowym, a dla nas magicznym. Dla tegorocznych  kolędników było to niestety ostatnie kolędowanie. Wszyscy są uczniami klasy szóstej. Być może będą tę tradycję pielęgnować i propagować w środowisku.

Kiermasz świąteczny

Spotkanie wigilijne

Balik karnawałowy

Sto pytań do...

Dnia 30 stycznia 2013 r. w świetlicy odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ,,Sto pytań do...". Tym razem zaprosiliśmy wyjątkowego gościa-burmistrza Janowca Wlkp. pana Macieja Sobczaka. Zobacz Z zycia szkoły

Spotkanie z leśniczym

Dnia 19 lutego w świetlicy odbyło się spotkanie z panem podleśniczym Leonardem Malikowskim. Tematem przewodnim spotkania był las i jego mieszkańcy. Świetliczaki zgromadzone wokół „ogniska” z uwagą słuchały ciekawych wypowiedzi leśniczego dotyczących roślin i zwierząt oraz o tym, jak można pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Przy okazji można było obejrzeć i nauczyć się rozpoznawać przyniesione przez niego dary lasu (różne szyszki, żołędzie itp.). Był także czas na zadawanie pytań, na które leśniczy chętnie odpowiadał. Na pamiątkę tego spotkania pan Malikowski otrzymał od świetliczaków dyplom- podziękowanie. To były pouczające zajęcia o przyrodzie.

Na wystawie historycznej

We wtorek 5 marca świetliczaki - uczniowie klas II i III odwiedziły wystawę historyczną "Do broni", przygotowaną przez działające w szkole kółko historyczno-regionalne na użytek klas uczących się historii (IV-VI). Na wystawie zgromadzone zostały  różne rodzaje broni białej i palnej, można więc było się choć przez chwilę poczuć jak Zorro, Aragorn, Rambo czy Janek Kos.

Wielkie rysowanie

Kiermasz wielkanocny

NOC ŚWIETLIKA

07.06.2013

Świetlicjada

Dnia 21 czerwca po raz drugi odbył się turniej świetlic szkolnych „Świetlicjada” ,tym razem pod hasłem „Nasze Pałuki”. Wzięły w nim udział trzy sześcioosobowe drużyny (dwie reprezentowały naszą świetlicę, trzecia drużyna- świetlicę ZSP w Damasławku). Drużyny musiały się sprawdzić w zadaniach podzielonych na trzy części: umysłowo-logiczną, zręcznościowo-sprawnościową i plastyczną. Jury czuwało nad poprawnym przebiegiem zadań i oceniało ich wykonanie. Po zaciętej rywalizacji już po raz drugi turniej wygrała drużyna świetliczaków z Damasławka. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki , a zwycięzcy także pamiątkowy dyplom. Miłym akcentem spotkania był słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Wiosenny turniej w piłkarzyki

I miejsce: