Biskupin zdobyty !!!

W sobotę 22 września 2012 wybraliśmy się na 50 Jubileuszowy w tym roku Zlot Turystów "Jesień na Pałukach".

Przejechaliśmy się kolejką wąskotorową ze Żnina do Biskupina, a w Biskupinie wzięliśmy udział w Festynie Archeologicznym , w tym roku przebiegającym pod hasłem "Polska Piastów". Była to wspaniała, żywa lekcja historii. Zwiedziliśmy rekonstrukcję osady obronnej oraz nowo powstałą rekonstrukcję słowiańskiej wioski średniowiecznej, obejrzeliśmy pokaz mody wczesnośredniowiecznej i byliśmy świadkami zamordowania księcia Leszka Białego na zjeździe w Gąsawie w 1227 r. Wielu uraczyło się pradziejową strawą, wielu również wróciło do domu zbrojnych w łuki, miecze i topory. W wycieczce wzięły udział 64 osoby pod opieką p. A. Lubawego, p. D. Ratajczak, p. K. Dąbrowskiej, p. M. Meissner, p. E. Betowskiej, p. J. Meissnera, p. D. Jaskulskiego i p. P. Wesołowskiej.