Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki

ul. Szkolna 8

88-430 Janowiec Wielkopolski

Tel.: (52) 302-30-72

 

E-mail: spjanowiec@interia.pl

Świetlica

 

Pasowanie na świetliczaka


Dnia 6 listopada w świetlicy odbyła się uroczystość Pasowania na świetliczaka, w której brało udział 38 wychowanków. Na wstępie obejrzeli oni inscenizację „Wróżki”, którą przedstawili najstarsi wychowankowie świetlicy (uczniowie z klas II dg, III ag i III dg: P. Szafrańska, A. Macioszek, L. Drożdżyńska, K. Serwicka, K. Tekiela, O. Głowska, Sz. Hutek) oraz wysłuchali wierszy recytowanych przez młodsze koleżanki z klas IV (D. Zawadzka, K. Stokłosa, W. Radkiewicz). Potem uczestnicy uroczystości musieli wykonać kilka zadań, aby wykazać się różnymi umiejętnościami (wiedzą, współpracą, sprawnością, poprawną wymową). Po prawidłowo wykonanych zadaniach wychowankowie złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie każdy z nich został pasowany na świetliczaka. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia wszyscy odciskiem palca potwierdzili dokument aktu ślubowania, a także otrzymali własny akt ślubowania i drobny upominek.


Tekst: Lidia Bała

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie z emerytowanym nauczycielem


Dnia 13 października z okazji zbliżającego się DEN odbyły się zajęcia z udziałem emerytowanego nauczyciela pani Marii Krawczak. Grupa wychowanków obecna na zajęciach mogła zapoznać się z gościem i posłuchać wspomnień o pracy w bibliotece.
Pani M. Krawczak zrobiła wszystkim niespodziankę i przeczytała interesującą książkę o przyjaźni, do której świetliczaki wykonały ilustrację.
Za ciekawe spotkanie wychowankowie świetlicy podziękowali zaproszonemu gościowi, a delegacja wręczyła kwiatek i złożyła najlepsze życzenia z okazji DEN.

 

Tekst: Lidia Bała

 

 

 

 

Aerobik sposobem na nudę

Dnia 14 listopada w odpowiedzi na zaproszenie wychowawcy świetlicy p. Anny Nowak uczennice: Patrycja N. i Julia K. prowadziły zajęcia aerobiku dla młodszej grupy świetlicowej. Przygotowane zestawy ćwiczeń były różnorodne i odbywały się w różnych grupach. Gimnastyka przy muzyce była świetną propozycją na spędzanie czasu wolnego.

Dziękujemy uczennicom za ciekawe zajęcia.


 

 

Świetlicowa wigilia (21.12)

    Tradycyjnie, jak każdego roku, odbyło się w świetlicy spotkanie opłatkowe. Wychowankowie świetlicy zebrali się wokół świątecznego stołu, by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Po wspólnym śpiewaniu  kolęd każdy mógł  skosztować słodkości.

                Dla wszystkich był to mile spędzony czas.

 Tekst: Lidia Bała


 

Kiermasz z okazji Dnia Babci i Dziadka

Tłumy uczniów zgromadziły się 16 stycznia na kiermaszu upominków z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, który przygotowali wychowankowie świetlicy oraz członkowie RSU. Organizatorzy kiermaszu wykazali się ciekawymi pomysłami. Na stoiskach znalazły się m. in.: laurki, zdobione życzenia, papierowe kwiaty, serduszka z masy solnej i filcu, pudełeczka i torebki na prezenty, świeczniki, zdobione klamerki, słoiczki, zawieszki i zakładki do książek oraz oryginalnie zapakowane słodycze. Każdy zatem mógł nabyć na kiermaszu interesujący upominek dla babci i dziadka.

 Tekst: Hanna Burchardt

 

 

Karnawałowe zabawy

    Karnawał trwa, dlatego wychowawcy świetlicy zorganizowali dla grupy świetlicowej maskowy balik karnawałowy. Maski karnawałowe mógł założyć każdy. Przy dźwiękach muzyki wszyscy bawili się wesoło. Wiele emocji dostarczyły konkursy, w których Świetliczaki chętnie brały udział.

Tekst: Lidia Bała

 

 

Wielkanocny kiermasz

Dnia 20 marca w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny, który tradycyjnie przygotowali członkowie RSU wraz z wychowankami świetlicy. Bogaty wybór ozdób, kartek świątecznych i innych gadżetów wielkanocnych wyeksponowanych na stoiskach przyciągał uwagę kupujących. Każdy mógł wybrać coś dla siebie i bliskich. Na stoisku oferowano prace przygotowane przez uczniów: zawieszki z filcu, zdobione jaja, koszyczki z kurczakami i jajkami, ozdobne wianki, świeczniki, serwetki z serwetnikami i wiele innych. W trakcie trzech przerw sprzedano niemal cały asortyment, a pozostałe świąteczne ozdoby i kartki wyprzedano dwa dni później. Kolejny raz kiermasz zakończył się sukcesem, z czego cieszą się zaangażowani w jego przygotowanie uczniowie i ich opiekunowie.

Tekst: Lidia Bała


 

 

Przedstawienie dla świetliczaków i nie tylko…

Dnia 25 maja w świetlicy szkolnej uczniowie (wychowankowie świetlicy) biorący udział w zajęciach dodatkowych zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie w inscenizacji ,,Żegnaj Stary Roku’’. Przedstawienie obejrzała grupa świetliczków oraz zaproszonych uczniów z klas IIIb i IIIe. Zgromadzeni na sali widzowie mogli podziwiać talenty swoich koleżanek i kolegi przedstawiających w żartobliwej formie inscenizację o miesiącach. Na koniec spotkała wszystkichmiła niespodzianka muzyczna- krótka piosenka ułożona i zaśpiewana przez uczniów. Widzowie brawami podziękowali za udany występ.

Tekst: Lidia Bała

 

Jubileuszowa - X Noc Świetlika

W dniach 8-9 czerwca  odbyła się coroczna impreza dla wychowanków świetlicy. Dziesiąta już ,,Noc Świetlika’’ stała się okazją do świętowania tego jubileuszu. Tematem  przewodnim wszystkich zajęć było zdanie ,,Świetlica łączy nas”, które doskonale oddawało atmosferę tego nocnego spotkania. Uczestnicy imprezy świetnie poradzili sobie z różnymi zadaniami w grupach, a przy tym dobrze się bawili. By tradycji stało się zadość, zaproszono na imprezę gościa. Tym razem była to pani wicedyrektor Barbara Maciejewska- Kapsa, która uczestniczyła prawie w każdej „Nocy Świetlika’’. Zaprezentowała ona interesującą prezentację stanowiącą przegląd wszystkich imprez, od pierwszej do zeszłorocznej, z ciekawym komentarzem słownym. Pani wicedyrektor sprawiła uczestnikom ogromną niespodziankę- wspaniały tort z okazji X Nocy Świetlika. Nie zabrakło tez tradycyjnego ogniska, na którym pieczono kiełbaski. Jak zawsze był czas na zajęcia rekreacyjne na boisku i sali gimnastycznej. Rano, po wspólnym śniadaniu, wszyscy trochę niewyspani, ale zadowoleni udali się do swoich domów.

Tekst: Lidia Bała


 

 

Bezpieczne wakacje

     W ostatnim tygodniu roku szkolnego w świetlicy odbyły się dwa spotkania z policjantem na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IIIb i IIId oraz IIa i IIIe wraz z wychowawcami.

 

Żegnaj świetlico, witajcie wakacje!

Artykuły