KLASY ÓSME TROPEM JESIENI

W dniach 22 - 24 października br. klasy VIII b, VIII c, VIII d i VIII e wraz z wychowawcami wzięły udział w biwaku pod hasłem ,,Tropem jesieni”. Zajęcia odbywały się na strzelnicy w Godawach oraz na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Gołąbkach.

Klasy zostały podzielone na 4 plutony i realizowały – z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii - poszczególne zajęcia wg wyznaczonego planu. Należały do nich: bronioznawstwo, strzelectwo, terenoznawstwo, ćwiczenia z zielonej taktyki, samoobrony, musztry,  łączności i nurkowania. Wiele emocji wzbudził nocny alarm bojowy i pozorowany atak terrorystów w stołówce. Wśród uczniów nie zabrakło też śmiałków, którzy spróbowali swoich sił jako nurkowie, przy asekuracji instruktora p. Krzysztofa Napierały.

Biwak został zorganizowany  przy współpracy z Zespołem Szkół Niepublicznych w Janowcu Wielkopolskim. Uczniowie i absolwenci tej szkoły, obecni na biwaku, przybliżyli ósmoklasistom zasady jej funkcjonowania oraz pomagali w organizacji ćwiczeń i pokazów.  Program wyjazdu był bardzo bogaty i urozmaicony, a nad sprawnym przebiegiem zajęć czuwał pan Przemysław Duszyński oraz zaproszeni instruktorzy.

Tekst: Anna Szweda