Pasowanie na 7 – klasistę

W listopadzie gospodarz miesiąca – klasa VIII d przeprowadziła uroczyste przyjęcie klas siódmych do grupy Żaków.

Pasowanie zostało przeprowadzone w salach lekcyjnych. Ze względu na panującą pandemię, była to inna forma pasowania niż w ubiegłych latach, gdzie klasy mogły rywalizować bezpośrednio między sobą.

Tegoroczne pasowanie składało się z trzech części:

1. Zredagowanie hasła na temat klasy (pod uwagę brana była kreatywność oraz recytacja tekstu).
  2. Wykonanie plakatu promującego klasę (pod uwagę brany był styl, kreatywność oraz estetyka wykonania).
  3. Rozwiązanie testu składającego się z 9 pytań (dotyczące życia szkoły).

Pasowanie uczniów było rozciągnięte w czasie przez niespodziewane kwarantanny, co wzmagało stres. Siódmoklasiści najbardziej obawiali się testu. Jednak okazał się on straszny jedynie z nazwy.

Po zakończeniu pasowania, komisja z klasy VIII d w składzie: Oliwier Bryzik, Antoni Marczykowski, Oliwier Występski ocenili prace, podsumowali punkty i ogłosili zwycięzcę. Zostali nimi wychowankowie pani Lidii Śmierzchały – klasa VII d.

Nagrodą był certyfikat z bonusem – w formie przełożenia niezapowiedzianej lub zapowiedzianej kartkówki. Wszystkie siódme klasy otrzymały na pamiątkę pasowania certyfikat dołączenia do grupy Żaków.

Tekst: Oliwier Bryzik