Pożegnanie zimy, powitanie wiosny

Dzień 21 marca obchodzony był w szkole pod hasłem „Dzień Zielony”.

Zielonymi ubraniami uczniowie oraz pracownicy szkoły podkreślili czas nastania kalendarzowej wiosny. W tym dniu cała szkoła, w obecności gościa – wiceburmistrz pani Jadwigi Chojnowskiej, wzięła udział w uroczystości pożegnania zimy i powitania wiosny. Barwny orszak, w rytmie różnych instrumentów, udał się na rynek miejski, gdzie uczniowie klasy IV a, pod kierunkiem wychowawczyni – pani Małgorzaty Jurskiej przedstawili inscenizację, przygotowaną specjalnie na to święto. Z przyjemnością wszyscy wysłuchali też piosenek przygotowanych przez dziewczęta pod kierunkiem pani Moniki Blei. Aby tradycji stało się zadość – w parku miejskim, w rzece Wełnie, zatopiono palącą się słomianą kukłę w nadziei ostatecznego wypędzenia zimy i przywołania wiosny.

Tekst: Hanna Burchardt