Pasowanie na pierwszoklasistów

17 października, podczas apelu, w obecności zaproszonych gości – burmistrza Janowca Wlkp. pana Leszka Grzeczki, prezes Rady Rodziców – pani Weroniki Jędrzejczak, rodziców oraz dyrekcji szkoły uczniowie klasy I a (wychowawczyni p. Halina Gryczka), I b (wychowawczyni p. Edyta Betowska) i I c (wychowawczyni p. Beata Moskwa) złożyli na sztandar szkoły ślubowanie.

Podczas uroczystości każdy pierwszoklasista przeszedł też pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Janowcu Wlkp. Klasy wspólnie odtańczyły poloneza oraz zaprezentowały zgromadzonym swoje umiejętności wokalne.

Część artystyczną na apelu wystawiła klasa III c oraz zespół „Kolorowe Smyki” pod opieką pani Małgorzaty Meissner z gościnnym występem absolwenta szkoły – Kacpra Filipiaka.

Pierwszaki otrzymały z okazji pasowania wiele ciepłych życzeń od dyrektora szkoły – pana Przemysława Kotuli oraz przybyłych gości, którzy przekazali uczniom upominki.

Tekst: Hanna Burchardt