Uroczystość pasowania na ucznia

Dzień 24 października był szczególnym dniem dla pierwszoklasistów: klasy I a (wychowawczyni pani Joanna Rurek), klasy I b (wychowawczyni pani Małgorzata Meissner), klasy I c (wychowawczyni pani Ewelina Marzec).

Uczniowie w podniosłej atmosferze, pod przewodnictwem pana dyrektora Przemysława Kotuli ślubowali na sztandar godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz być dobrym kolegą i Polakiem. Po złożeniu ślubowania symbolicznym ołówkiem pan dyrektor dokonał pasowania każdego pierwszoklasisty. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali od pani dyrektor Barbary Maciejewskiej - Kapsy i pana dyrektora Mariusza Wysockiego dyplom oraz legitymację szkolną.

Uczniowie bardzo dobrze przygotowali się do uroczystości. W galowych strojach, z biretami na głowach, odtańczyli poloneza. Każda klasa zaprezentowała też swoje talenty wokalne podczas piosenek wybranych specjalnie na tę okazję. Zgromadzeni rodzice nagrodzili popisy dzieci gromkimi brawami.

Program artystyczny dla nowych członków społeczności uczniowskiej wystawiły klasy III a i III b pod czujnym okiem wychowawczyń - pani Haliny Miazek, pani Marioli Hermit i pani Eweliny Koniecznej. W uroczystości wzięła udział przewodnicząca Rady Miejskiej pani Aleksandra Walendowska, która skierowała do dzieci wiele ciepłych słów oraz obdarowała je upominkami.

Uroczystość prowadziła wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aneta Sieradzka. Poczet sztandarowy tworzyli: Adam Wrzesiński, Antonia Spychała, Zuzanna Zygaj. Po oficjalnej części uroczystości uczniowie z wielką radością , na tle pięknej scenografii autorstwa pana Sławomira Zguda, pozowali do klasowych i indywidualnych fotografii. Techniczną stronę uroczystości przygotowali pani Hanna Burchardt i pan Marcin Mitko.