Sztandar

Szkoła posiada własny sztandar.

Płatem głównym sztandaru jest tkanina w kolorze chabrowym, w kształcie kwadratu.

Pośrodku płata znajduje się okrągły portret patrona szkoły – Tadeusza Kościuszki otoczony napisem: „Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Janowcu Wlkp.". Poniżej umieszczona została data: „AD 2012", upamiętniająca rok wręczenia sztandaru. W narożach płata umieszczone są cztery elementy ozdobne oparte na motywie lilii.

Stronia odwrotna płata ma kolor czerwony. W górnej części umieszczony został wizerunek orła białego, w dolnej zaś maksyma: „Siebie samego doskonalić nie zapomnij", którą w młodości Tadeusz Kościuszko zanotował w swoim zeszycie do filozofii. Na samym dole płata znajduje się odtworzony podpis patrona szkoły. W narożach płata umieszczone zostały elementy zdobnicze identyczne, jak na płacie głównym.

Boki sztandaru, z wyjątkiem boku przytwierdzonego do drzewca, są obszyte frędzlą srebrną.

Głowica sztandaru składa się z orła i kulistej podstawy, wykonanych z białego metalu. Korona, dziób i szpony orła są koloru złotego.

Sztandar przekazany został społeczności szkolnej 12 października 2012 r., w 35 rocznicę nadania szkole imienia Tadeusza Kościuszki.