Patriotyzm i pasje - spotkanie z ciekawym człowiekiem

Dnia 9 listopada w świetlicy szkolnej odbyły się spotkania uczniów z panem Witoldem Błasiakiem, majorem w stanie spoczynku, emerytowanym lotnikiem, miłośnikiem historii i współczesnym patriotą. Pan mjr W. Błasiak to wspaniały edukator dzieci i młodzieży, który dzieli się swoja pasją dotycząca lotnictwa oraz kolekcjoner wielu rzeczy związanych z wojskiem i lotnictwem, a także sprzętu radiowego.

Tego dnia świetlica zmieniła się w miejsce szczególne łączące historię i pasję. Na spotkania został zaproszony pan dyrektor Przemysław Kotula oraz uczniowie klas IV, V i VII- VIII wraz z nauczycielami. Wszyscy biorący udział w tym wydarzeniu z uwagą słuchali zaproszonego gościa, który opowiadał o swoich pasjach i pracy w lotnictwie. Z dużym zaciekawieniem uczniowie oglądali poszczególne eksponaty, których znaczenie i pochodzenie objaśniał. Po każdym spotkaniu można było porozmawiać z panem majorem o  zainteresowaniach, a przede wszystkim dotknąć ciekawych rzeczy np.: munduru, czapek, sprzętu radiowego. Na zakończenie delegacja uczniów podziękowała panu mjr. W. Błasiakowi za poświęcony czas oraz za wspaniały przykład współczesnego patriotyzmu. Tego dnia wychowankowie świetlicy mieli także spotkanie z gościem, co było dla nich ciekawym doświadczeniem. W przeddzień Święta Niepodległości była to niezwykła lekcja patriotyzmu dla uczniów naszej szkoły. Spotkanie zorganizowali wychowawcy świetlicy we współpracy z panem P. Duszyńskim.

Tekst: Lidia Bała