Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

1 września, na boisku szkolnym, przy sprzyjającej aurze, 547 uczniów z 28 oddziałów rozpoczęło uroczystym apelem rok szkolny 2021/2022.

W uroczystości, obok dyrekcji, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz rodziców uczniów, wzięli udział także zaproszeni goście: burmistrz Janowca Wielkopolskiego – pan Leszek Grzeczka, wiceburmistrz – pan Michał Werkowski, proboszcz janowieckiej parafii – ksiądz Andrzej Szczepaniak oraz prezes Rady Rodziców – pani Weronika Jędrzejczak.

Dyrektor Przemysław Kotula podał najważniejsze informacje związane z inauguracją nowego roku szkolnego. Przedstawił też przydział nowych wychowawców klas. Wychowawczynie klas I to: I a – pani Maria Napierała, I b – pani Mariola Hermit, I c – pani Halina Miazek, I d – pani Edyta Betowska (obecnie w zastępstwie pani Natalia Korycka). Wychowawcami klas czwartych są: IV a – pani Marzena Kochowicz-Sobkowiak, IV b – pani Natalia Korycka, IV c – pan Słąwomir Zgud.

Rada Rodziców obdarowała pierwszoklasistów rogami słodkich obfitości. Zaproszeni goście złożyli uczniom i pracownikom szkoły na rozpoczynający się nowy rok szkolny życzenia wytrwałości i samych sukcesów oraz radości ze wspólnych spotkań w szkole. Tradycyjnie delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów pod popiersiem patrona szkoły.

Po południu delegacje uczniów, poczet sztandarowy szkoły, dyrekcja i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w miejsko – gminnych obchodach rocznicy upamiętniającej wybuch II wojny światowej. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele p.w. św. Mikołaja w Janowcu Wlkp., po czym poczty sztandarowe i delegacje z wiązankami kwiatów przeszły na rynek miejski pod pomnik ofiar faszyzmu.

Tekst: Hanna Burchardt