Pasowanie na ucznia

22 października 2021 r. był dla uczniów klas pierwszych dniem pełnym wrażeń i emocji, gdyż to właśnie w tym dniu miała miejsce uroczystość „Pasowania na ucznia”.

Wzięli w niej udział uczniowie: klasy I a z wychowawczynią panią Marleną Napierałą, klasy I b z wychowawczynią panią Mariolą Hermit, klasa I c z wychowawczyniami – panią Haliną Miazek i panią Eweliną Konieczną, klasa I d z wychowawczynią panią Natalia Korycką. Gościem tego wydarzenia był burmistrz Janowca Wielkopolskiego pan Leszek Grzeczka.

Po uroczystym ślubowaniu na sztandar szkoły, dyrektorzy – pan Przemysław Kotula i pan Mariusz Wysocki dokonali symbolicznego pasowania dzieci na uczniów. Pierwszoklasiści wspólnie zaprezentowali swe umiejętności wokalne podczas piosenki o pasowaniu i hymnu szkoły. Uroczystość uświetnili występem uczniowie z klasy III a, przygotowani pod kierunkiem pani Haliny Gryczki.

Pełnoprawni już uczniowie otrzymali akty ślubowania oraz legitymacje szkolne. Pan burmistrz obdarował dzieci zestawami przyborów szkolnych. Wspólne fotografie klasowe oraz zdjęcia indywidualne uwieczniły to ważne wydarzenie w życiu pierwszoklasistów.

Tekst: Hanna Burchardt