Pasowanie na świetliczaka

Dnia 30 października w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość Pasowania na Świetliczaka.

W tym roku szkolnym 26 uczniów stało się prawowitymi członkami świetlicowej gromady. Gościem spotkania była pani wicedyrektor Barbara Maciejewska-Kapsa. Uroczystość uświetnił występ starszych koleżanek i kolegów, którzy przedstawili inscenizację „Kredki wróżki Agnieszki”.

Jak co roku kandydaci na świetliczaka mieli do wykonania zadania z różnych dziedzin pod hasłami: kuferek wiedzy, licz i ćwicz, wąchadełko. Próby przygotowały i przeprowadziły również starsze koleżanki ze świetlicy. Po poprawnym wykonaniu zadań i złożeniu przysięgi najmłodsze świetliczaki odciskiem palca potwierdziły akt ślubowania. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodkie upominki.