Rajd nocny

Tradycją naszej szkoły jest nocny rajd szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej organizowany na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tym razem odbył się 8/9 listopada 2013 r, a wzięło w nim udział 72 uczniów z klas IV-VI. Fatalna pogoda w całym poprzedzającym tygodniu (nawet rano 8 listopada bardzo padało) postawiła całą imprezę pod znakiem zapytania, ale na szczęście chmury deszczowe na kilkanaście godzin rozstąpiły się, co (dosłownie) uratowało nasz spacer, jednak trasę trochę musieliśmy skrócić. Najważniejszym punktem trasy był oczywiście pomnik pomordowanych w lesie niedaleko osady Dziekczyn, gdzie zapaliliśmy  znicz, a p. A. Lubawy przybliżył nam okoliczności odzyskania przez Polske niepodległości w listopadzie 1918 r. Po powrocie do szkoły na uczestników czekało ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski i tosty. Po ognisku wielbiciele piłki kopanej i rzucanej mieli możliwość skorzystania z "Orlika", kinomaniacy mogli obejrzeć film, a wielbiciele rozmów i gier i zabaw towarzyskich mogli nagadać się i nagrać do woli. Uczestnikami rajdu opiekowali się p. A. Lubawy, p. J. Meissner, p. D. Ratajczak, p. K. Dąbrowska , p. M. Meissner.