6 grudnia był w naszej szkole dniem zabaw mikołajkowych.

Młodsze dzieci z klas I-III wraz ze swoimi paniami przybyły o godz. 10.00 na salę gimnastyczną, gdzie oczekiwały na nie miłe atrakcje. Zabawy dla dzieci przygotowały panie: Hanna Burchardt, Lidia Bała, Halina Zawal. Czas miło upływał w trakcie wspólnego rozwiązywania mikołajkowych zagadek, układania puzzli, pakowania prezentów. Dużo radości przyniósł też dzieciom udział w zabawach Tańcząca paczka i Wrzucanie śnieżek do studni św. Mikołaja. Panie wychowawczynie dzielnie wspomagały swych wychowanków przy każdej zabawie.  Nie zapomniał o dzieciach sam św. Mikołaj, który obdarował je słodkościami. Bardzo chętnie bawił się przy wspólnym tańcu.

W tym dniu klasy I – III otrzymały w prezencie mobilną pracownie informatyczną. Uroczystego otwarcia tejże pracowni dokonali: pan burmistrz Maciej Sobczak, pan dyrektor Przemysław Kotula, opiekun pracowni informatycznej pan Sebastian Macioszek.

O godz. 11.00 na zabawach mikołajkowych spotkali się uczniowie klas IV – VI. Przygotowali je: pani Beata Moskwa, pani Lidia Zmierzchała i pan Sławomir Zgud. Uczniowie pakowali prezenty, rysowali zaprzęg św. Mikołaja, składali z gazet mikołajową czapkę. Starszaki świetnie poradzili sobie w teście o św. Mikołaju. Zręcznością i szybkością wykazali się  w zabawie  Wyścig prezentów do worka. O starszej grupie nie zapomniał też Mikołaj. Gość z ciekawością obejrzał i wysłuchał prezentacji przygotowanych przez każdą klasę. Uroczystość zakończył wspólny taniec i wspólne zdjęcie.

H. Burchardt

B. Moskwa