223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia odbył się apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Część artystyczną przygotowała klasa VI c z wychowawczynią panią Danutą Ratajczak. Dodatkowo śpiewał zespół „Kolorowe Smyki” pod opieką pani Małgorzaty Meissner. Młodzi aktorzy byli poprzebierani zgodnie z granymi rolami. Marco Przybylski został królem Stanisławem Augustem Poniatowskim, Patrycja Bystrzyńska, Adrian Chmiel i Adrianna Muślewska zaborcami. Każdy przygotował się do swojej roli bardzo dobrze. Nie było pomyłek. Dzięki licznym próbom wszystko wyszło tak, jak zaplanowaliśmy. Skupienie uczniów podczas przedstawienia wskazywało na to, że im się po- dobało. Po występie nastąpiło rozdanie nagród. Pan dyrektor przypomniał, dlaczego obchodzimy to święto, zaprosił na miejskie obchody uroczystości oraz przypomniał o wywieszeniu flag.

Zuzanna Grajczak