Opiekun koła Wolontariatu w ramach realizacji zadań zaplanowanych na II semestr realizował program społeczny „ Mały Wolontariat”,który ma uczyć dzieci i młodzież wrażliwości społecznej, pomagania innym oraz odpowiedzialności za otaczający nas świat.

Zajęcia zostały przeprowadzone w 13 klasach. Uczniowie klas I i II dowiedzieli się co to są dobre uczynki, na czym polega pomaganie i kiedy pomaganie staje się wolontariatem oraz jakie znaczenie ma pojęcie wolontariusz. Podczas zajęć poznali Cecylkę Knedelek, która znalazła stary pamiętnik, a w nim dawno zapomniane hasło : „NIEWIDZIALNA ręka to także TY”. Cecylka zostaje wolontariuszką i tym pomysłem chce zarazić inne dzieci i przyłączyć się do wspólnego pomagania. Uczniowie naszej szkoły również zadeklarowali swoją pomoc, odciskając swoje dłonie na wielkich sercach.

Uczniowie klas III-IV-V na tych zajęciach poznali znaczenie pojęcia wolontariusz oraz poznali osoby zajmujące się pomaganiem: Jerzy Owsiak, Anna Dymna, Ewa Błaszczyk, Janina Ochojska ; fundacje TVN, Polsat, Mam Marzenie, Ludzie dla Ludzi i organizacje SOS Wioski Dziecięce, Polska Akcja Humanitarna, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, UNICEF. Mieli również okazję rozpoznawać logotypy organizacji charytatywnych. Podczas zajęć pracowali w grupach tworząc listę wyrazów obrazujących wolontariat i cechy dobrego wolontariusza oraz składali deklarację pomocy potrzebującym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w mijającym roku szkolnym przyłączyli się do akcji charytatywnych na terenie naszej szkoły i zapraszamy do współpracy w przyszłości.

Beata Moskwa opiekun koła