Święto Niepodległości

11 listopada 2014 r. uczniowie oraz poczet sztandarowy naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w uroczystych gminnych  obchodach 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

O godzinie 11.00 odbyła się msza święta w janowieckim kościele pod wezwaniem św. Mikołaja, po czym nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji pod Pomnik Walk i Męczeństwa oraz Pomnik Powstańców Wielkopolskich, gdzie złożone zostały symboliczne wiązanki kwiatów. Szkolny poczet sztandarowy w oczekiwaniu na wprowadzenie do kościoła św. Mikołaja w Janowcu Wlkp. Delegacja szkoły składa wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa. Wcześniej, 7 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który przygotowała klasa VIb.