Gospodarz miesiąca grudnia – klasa IV c

Klasa IV c w miesiącu grudniu zaproponowała społeczności szkolnej udział w konkursach klasowych i indywidualnych. Klasy mogły wybrać konkurs na najładniej przystrojoną salę lekcyjną zgodnie z duchem Świąt Bożego Narodzenia lub wykonać kukiełkę Pani Zimy. Do konkursu ,,Pani Zima'' przystąpiły klasy II b, II c, III a i III b. Nie mając konkurencji oraz szczerze mówiąc prezentują rewelacyjne prace wszystkie kukiełki zajęły pierwsze miejsce i zyskały tytuł ,,Mroźna Miss''.

W konkursie na najładniej ustrojoną salę wyróżniono: w grupie klas I – III

I m. klasę II b ( sala 11)

II m. klasę I a i I e ( sala 15)

III m. klasę III a ( sala 13)

w grupie klas IV – VI

I m. klasę V b ( sala 21)

II m. klasę IV b ( sala 23)

III m. klasę IV a ( sala 20)

Dla chętnych uczniów klas I – III oraz IV – VI zaproponowaliśmy konkurs na bombkę wykonaną dowolną techniką oraz życzenia świąteczne. Nie spodziewaliśmy się tak wielu oryginalnych i pięknych bombek ( ozdobionych cekinami , makaronem, szyszkami, zbożami, papierem, a nawet siankiem). Wybór jednej zwycięskiej bombki okazał się zbyt trudny, więc nagrodziliśmy słodkościami wszystkich twórców. Najładniejsze życzenia przygotowały : Inga Muślewska, Weronika Zagórska i Aleksandra Lewandowska. We wszystkich konkursach zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkości. Gratulujemy i dziękujemy za zainteresowanie naszymi konkursami.

Pragnąc wprowadzić podniosły świąteczny nastrój nasza klasa na dzień 19 grudnia przygotowała Jasełka. Na sali gimnastycznej gościliśmy klasy I – VI i przedstawiliśmy krótką inscenizację. Nasi koledzy i koleżanki mogli zobaczyć historię narodzin Jezusa, odwiedzających go gości i wysłuchać wzruszających kolęd. Z naszym przedstawieniem wystąpiliśmy też przed nauczycielami, pracownikami szkoły oraz emerytami. Nasi rodzice natomiast oglądali Jasełka we czwartek 18.12 w dzień dyżurów nauczycieli.

W grudniu Szkolne Koło Wolontariatu wraz z gospodarzem miesiąca klasą IV c zorganizowało zbiórkę zabawek, pluszaków oraz gier na rzecz dzieci potrzebujących. Zebrano 14 kartonów zabawek,1 karton odzieży oraz 5kg żywności , które zostały przekazane do MOPS i następnie podarowane dzieciom z potrzebujących rodzin z okazji świąt. Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli się do tej szlachetnej akcji i wsparli naszą inicjatywę.