GMINNY KONKURS HISTORYCZNY

21 stycznia 2015 nasza szkoła była gospodarzem rozegranego z okazji dwóch rocznic: Powstania Wielkopolskiego i wyzwolenia Janowca spod okupacji hitlerowskiej Gminnego Konkursu Historycznego.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Janowca, Żernik, Sarbinowa i Świątkowa. Konkurs ten odbył się w naszej szkole po raz pierwszy. Po zaciętych zmaganiach zwyciężyła reprezentacja naszej szkoły  (Julia Grajek, Kacper Filipiak i Miłosz Rolewski), a kolejne miejsca zajęli uczniowie z Sarbinowa, Żernik i Świątkowa.
Konkurs zorganizował i przeprowadził nauczyciel historii  A. Lubawy, a nagrody zwycięskim drużynom wręczył pomysłodawca i inicjator konkursu, Dyrektor Szkoły, p. Przemysław Kotula.