Święto Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które obchodziliśmy w naszej szkole 10 listopada 2015roku, odbyły się uroczyste apele dla grupy Pacholąt i Sztubaków.

Na początku apelu przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przywitała zgromadzonych gości. Potem wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewaliśmy hymn państwowy. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez klasę VIb pod kierunkiem pani Katarzyny Dąbrowskiej i pana Sebastiana Macioszka.

Przedstawienie wprowadzało w atmosferę czasów, kiedy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Uczniowie przygotowali plansze z datami i napisami ważnymi dla wszystkich Polaków. Podkreślili jak ważne są dla Polaków symbole narodowe. Recytowali również wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli nie poddawał się i wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Po obejrzeniu części artystycznej głos zabrał Pan dyrektor Przemysław Kotula, który dziękując twórcom patriotycznego przedstawienia, podkreślił jego wartość wychowawczą. Następnie zaprosił nauczycieli i uczniów na miejskie obchody tego święta.

Apel uzmysłowił nam, że powinniśmy pamiętać o wydarzeniach, które wpłynęły na historię naszego państwa. Polacy walczyli o wolność, abyśmy teraz mogli żyć w niepodległym kraju.