Pasowanie na ucznia

22 października 2015 roku to pamiętna data dla uczniów klas pierwszych. W tym dniu w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum odbyła się uroczystość pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Janowcu Wlkp.

Uroczystość rozpoczął „Polonez” w wykonaniu pierwszoklasistów. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Vanessa Rymer przywitała przybyłych gości, dyrekcję szkoły oraz rodziców. Szczególnie gorąco powitała bohaterów uroczystości – uczniów klas I. Następnie uczniowie klasy III a zaprezentowali krótki program artystyczny.

Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia. Po złożeniu ślubowania każda klasa wystrojona w birety wystąpiła na środek i zaśpiewała piosenkę. Dyrektor szkoły Przemysław Kotula ogromnym ołówkiem dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Życzenia pierwszakom złożył Burmistrz Janowca Maciej Sobczak oraz przewodnicząca Rady Rodziców Krystyna Wiśniewska, którzy ufundowali dla dzieci drobne upominki. Ukoronowaniem uroczystości było wręczenie przez wicedyrektor szkoły Barbarę Maciejewską–Kapsa pamiątkowych dyplomów i legitymacji uczniowskich.

Na koniec przyszła chwila na pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Tekst: Edyta Betowska