Jak być  człowiekiem a nie robotem

03 lutego 2016 roku 40 uczniów naszej szkoły z klas: Va i VIc udało się w podróż na koniec znanego wszechświata i jeszcze dalej. Było to możliwe dzięki spektaklowi „Opowieści robotów”, które Narodowy Teatr Edukacji wystawił w Miejskim Domu Kultury, w Wągrowcu. Inspiracją do stworzenia tej sztuki były opowiadania S. Lema oraz powieści J.K Rowling, J.R. R. Tolkiena i J. Swifta.

Podczas 70 minut „wybuchowej” akcji uczniowie uczestniczyli w zabawnych przygodach bohaterów spektaklu: Neodynki, Klapaucjusza , Trurla i Robusia. Okazało się, że w przyszłości nie brakuje znanych nam ludzkich problemów, a jednym z największych problemów wszechświata i każdej z epok jest nienawiść i brak szacunku dla innych.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że sprawy ważne można przedstawić w żartobliwy sposób. Od śmiechu poluzowały nam się wszystkie śrubki.

M. Kochowicz-Sobkowiak