Powitanie wiosny

Wzorem ubiegłego roku szkolnego, 21 marca, w dniu rozpoczęcia kalendarzowej wiosny, obchodzono w szkole „Dzień zielony”. Uczniowie oraz pracownicy szkoły zielonymi ubraniami podkreślili nadejście długo wyczekiwanej wiosny.

W tym dniu cała społeczność uczniowska wraz z dyrekcją szkoły, nauczycielami oraz szczególnymi gośćmi – panem burmistrzem Maciejem Sobczakiem i panią wiceburmistrz Jadwigą Chojnowską udała się w kolorowym orszaku ulicami miasta na rynek, gdzie przedstawiciele klas czwartych w krótkim programie pożegnali zimę i przywołali wiosnę. Aby tradycji stało się zadość w parku miejskim, nad rzeką Wełną, paląc słomianą kukłę ostatecznie pożegnano zimę. Towarzyszyły temu gromkie brawa oraz dźwięki przeróżnych instrumentów muzycznych.

Wszyscy uczestnicy uroczystości powrócili do szkoły z nadzieją, że zima ustąpi wiośnie na dobre.

Tekst: Hanna Burchardt