MALI RATOWNICY - pierwsza pomoc przedmedyczna

Dnia 16 marca w naszej szkole odbyły się zajęcia skierowane dla uczniów klas drugich i trzecich z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Celem zajęć było zapoznanie uczniów z udzielaniem pierwszej pomocy w nagłych wpadkach, kształtowanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych oraz wdrażanie do zachowań mających na celu bezpieczeństwo swoje i innych. Wykład i zajęcia praktyczne prowadzili ratownicy medyczni z Zespołu Ratownictwa Medycznego w Kiszkowie i Szpitala Miejskiego w Gnieźnie: Pan Michał Gawron i Pan Damian Szturemski. Ratownicy zapoznali dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy, zaczynając od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, dzieci bardzo chętnie i aktywnie w nich uczestniczyły. Zdobytą wiedzę i umiejętności będą potrafiły zastosować w praktyce.

Szkolny koordynator zajęć: Mariola Hermit