OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

29 kwietnia odbyły się uroczyste apele w grupach wiekowych Pacholąt i Sztubaków z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Część artystyczną z okazji święta przygotowali uczniowie klasy VI c pod kierunkiem pani Alicji Bystrzyńskiej i pana Sebastiana Macioszka. Część tą uświetnił też występ działającego przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, żeńskiego zespołu wokalnego „Studio piosenki voice” prowadzonego przez panią Monikę Bleja.

3 Maja tradycyjnie przedstawiciele uczniów oraz grona pedagogicznego wraz z pocztem sztandarowym naszej szkoły uczestniczyli w miejskich obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. O godz. 12.00 wzięli udział w uroczystej mszy św., po czym przemaszerowali pod pomnik na rynek miejski i obelisk przy poczcie w celu złożenia wiązanek kwiatów.

Hanna Burchardt