"Santa Maria", traktory i gorący chleb

W piątek, 13 maja, uczniowie klas Vb i Vc wybrali się na wycieczkę do Puszczykowa i Szreniawy.

W Puszczykowie zwiedziliśmy Muzeum Arkadego Fiedlera - wybitnego pisarza i podróżnika. Wspaniałe to uczucie: w ciągu godziny przejść przez dżungle Ameryki Południowej, odkryć Amerykę, obronić Anglię przed Niemcami, a na koniec odpocząć w cieniu posągu na Wyspie Wielkanocnej. My tego doświadczyliśmy. W Szreniawie zwiedziliśmy ogromne Narodowe Muzeum Rolnictwa. Prześledziliśmy historię rolnictwa od radła począwszy, a na samolotach rolniczych skończywszy. Kręciliśmy żarnami i asystowaliśmy przy wypieku chleba, którego smakiem cieszyliśmy się potem przy ognisku. Było super!Nad bezpieczeństwem uczestników wycieczki czuwali: A. Lubawy, H. Zawal i J. Meissner.

Tekst: A. Lubawy