Warsztaty - „W świecie książek”

W dniach 9, 30 maja oraz 1 czerwca w klasach III a, IIIb oraz IIIc zostały przeprowadzone warsztaty pt.: „W świecie książek".

Warsztaty podzielone były na dwie części. Pierwsza część dotyczyła zadań do poznanej przez dzieci „Bajki o dwóch ołówkach". Tematem przewodnim bajki było hasło „Przyjaźń”. Dzieci rozwiązywały krzyżówki oraz wspólnie wykonywały plakat, na którym znajdował się przepis na najlepszego przyjaciela.

Druga część zajęć poświęcona była omówieniu budowy książek oraz dyskusji na temat zainteresowań czytelniczych dzieci. Następnie uczniowie samodzielnie wykonywali ekslibrisy, czyli znaki graficzne książki.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Przeprowadzone zostały przez Ewelinę Krawczak oraz Malwinę Gozdowską.

Tekst: Ewelina Krawczak