London 2012

Rok 2012 jest wyjątkowy jeśli chodzi o Wielką Brytanie , a w szczególności o stolicę czyli Londyn. W tym roku obchodzony jest Diamentowy Jubileusz panowanioa Królowej Elżbiety II.

W roku 1952 objęła ona tron po swym ojcu i panuje w Angli nieprzerwanie od 60 lat! Drugim ważnym wydarzeniem będą XXX Letnie Igrzyska Olimpijskie. Londyn będzie gospodarzem olimpiady już po raz trzeci i na dwa tygodnie stanie się areną zmagań sportowców z całego świata. Kibice będą podziwiać i dopingować wyczyny najlepszych z najlepszych. Własnie te dwa istotne zdarzenia stały się tematem wystawy anglojęzycznej. W maju uczniowie klas II - VI mieli okazję ją zobaczyć oraz dowiedzieć się o dyscyplinach sportowych , które powstały w Anglii lub ich zasady zostały tam opracowane. Należą do nich: łucznictwo, żeglarstwo, wioślarsto, jeździectwo, boks, badminton, strzelectwo, piłka nożna , rugby i  tenis ziemny. Zwiedzający zobaczyli też znane zabytki Londynu ( piękne, ręcznie wykonane makiety Tower Bridge, Big Ben,Tower of London) pamiątki kolekcjonerskie ( kubki, breloczki, długopisy, zeszyty, kartki), a także ukochane przez królową konie oraz psy rasy corgie( oczywiście na plakatach;-)). W ten oto sposób kółko języka angielskiego zaprezentowało istotne wydarzenia, o których wiedzieć powinien każdy , gdyż każdy dzień ,,tworzy Historię''.

klasa IVc