Wielkanoc tuż, tuż…

5 kwietnia 2017 r. klasy III c i II e uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych w Biskupinie. Na wstępie wysłuchały pogadanki i utrwaliły wiadomości o tradycjach i zwyczajach związanych z Wielkanocą.

A potem… dzieciaki „wpadły” w wir przedświątecznych przygotowań. Wykonały mazurki z kruchego ciasta i po wyjęciu z pieca, z apetytem je zjadły. Były naprawdę pyszne! Własnoręcznie zrobiły masło i baranki wielkanocne. Aby tradycji stało się zadość, każdy uczestnik wyczarował palmę wielkanocną. Kulminacyjnym punktem spotkania było świąteczne śniadanie, które dzieci zjadły z przyjemnością, kosztując swojskiego masła. Był to czas zabawy i nauki, który, mamy nadzieję, zachęci dzieci do pielęgnowania wielkanocnych tradycji.

Tekst: Marlena Napierała, Halina Gryczka