Z działalności Szkolnego Koła Wolontariatu

W bieżącym roku szkolnym członkowie naszego szkolnego koła aktywnie pracowali, pomagając drugiemu człowiekowi.

Jesienią zebraliśmy 6 kartonów odzieży, które przekazaliśmy do MOPS-u. Na przełomie stycznia i lutego trwała zbiórka ciuszków dla niemowlaka. Zebrane ubranka zostały dostarczone maluszkowi i jego mamie. Przez cały rok szkolny trwała zbiórka plastikowych zakrętek od butelek (soki, napoje, płyny, szampony). Udało się zebrać 800 kilogramów nakrętek (40 kartonów). TO BARDZO, BARDZO DUŻO. Zakrętki odebrał z naszej szkoły tata chorego Norberta. Norbert urodził się z wodogłowiem, ma dziecięce porażenie mózgowe. Rodzice zbierają pieniądze na łóżeczko rehabilitacyjne dla niego. Za kilogram nakrętek można uzyskać około 80 gr - 1zł. W imięniu Norberta i jego rodziców dziękujemy wszystkim, którzy zbierali nakrętki. Jednocześnie zwracamy się do was z gorącą prośbą o kontynuację zbiórki. Rozpropagujcie tę akcję wśród rodziny i znajomych. Zbierajcie nakrętki na wakacyjnych szlakach.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Członkowie koła - klasa VIa

z opiekunem B. Moskwą

Najwięcej nakrętek zebrali:

Igor Kuster klasa II c  80 kg.

Dawid Nowik klasa I  c  44kg.

Julia Dobrowolska V b  23kg.