Klasy VI w Kotlinie Kłodzkiej

W dniach 25-28 maja 46 uczniów klas VI wyjechało na wycieczkę w Kotlinę Kłodzką.

Jej celem było zobaczenie wspaniałości, których "w domu nie mamy", a w które z kolei Dolny Śląsk obfituje, więc jej trasa przedstawiała się następująco: Złoty Stok (kopalnia złota) - Kłodzko (twierdza) - Adrszpach (Skalne Miasto) - Nachod (stare miasto i czeskie klimaty) - Kudowa Zdrój (uzdrowisko, Kaplica Czaszek) – Jaskinia Niedźwiedzia - Międzygórze (Ogród Bajek, wodospad Wilczki) - Szczeliniec Wielki (rezerwat skalny) - Nowa Ruda (kopalnia węgla). Bazą imprezy był gościnny pensjonat „U Anny" w Łężycach k. Dusznik.

Uczestnikami wycieczki opiekowali się wychowawcy klas: A. Lubawy, D. Ratajczak i M. Kordzińska, a dzielnie ich wspierał p. J. Meissner.

Tekst: Adam Lubawy