W Myślęcinku…

8 czerwca wszyscy uczniowie klasy IIc i IIb wybrali się na wycieczkę do Bydgoszczy – Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie zoo. Tam dzieci zobaczyły wiele zwierząt, które trudno spotkać w naturze ze względu na nocny tryb życia lub ograniczony zasięg występowania. Podziwiały: niedźwiedzie, rysie, żbiki, wilki, kozice, owce, żubry, pawie, dziki, daniele, lamy, zebry, konie, strusie i wiele innych. Miały okazję na żywo zobaczyć tygrysa, lemury i inne zwierzęta egzotyczne, wiele gatunków ryb, płazów i gadów. Po zwiedzaniu zoo dzieci udały się do Parku Rozrywki. Tam w Zaginionym Świecie miały okazję obejrzeć figury dinozaurów naturalnej wielkości, poznać ich nazwy oraz usłyszeć odgłosy, które wydawały te prehistoryczne zwierzęta. W Makroświecie zobaczyły wielkie owady. Był też czas na obiad, przy którym dzieci wymieniały się wrażeniami.

W dalszej części wycieczki dzieci korzystały z licznych urządzeń, które dostarczyły im wiele radości i sprawiały, że z twarzy nie znikał uśmiech. Były rozmaite karuzele, zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, gabinet luster, zamki dmuchane, trampoliny, samochody. Wszyscy uczestnicy bardzo zadowoleni, zmęczeni wyczerpującą zabawą, ale pełni niezapomnianych wrażeń wrócili bezpiecznie do domów. Uczniami opiekowały się p. Violetta Próchniak, p. Ewelina Ratajczyk, p. Elżbieta Linetty, p. Agata Malikowska. Bardzo dziękuję mamom za rzetelną pomoc w opiece nad dziećmi.

Tekst: E. Ratajczyk