Apel inaugurujący rok szkolny 2017/2018

4 września, na boisku szkolnym odbyła się uroczystość inaugurująca nowy rok szkolny.

Uświetnili ją swoją obecnością zaproszeni goście: burmistrz Janowca Wlkp. – pan Maciej Sobczak, przewodniczący Rady Miejskiej – pan Ryszard Majchrzak oraz komendant OSP w Janowcu Wlkp. – pan Andrzej Witkowski. Inauguracja roku szkolnego była wyjątkowa z uwagi na powstanie 8-letniej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki, do której uczęszczać już będą uczniowie klas VII. Do grona społeczności uczniowskiej dołączyły również oddziały klas II i III byłego Publicznego Gimnazjum. Głos zabrała ich przedstawicielka – Wiktoria Osińska. Zwiększyło się też znacznie grono pedagogiczne szkoły o nauczycieli pracujących uprzednio w gimnazjum.

Na apelu przedstawiono zgromadzonym nauczycieli rozpoczynających od tego roku szkolnego pracę w szkole oraz drugiego wicedyrektora – pana Mariusza Wysockiego. Prowadząca apel, przewodnicząca SU – Julia Welska oraz dyrektor szkoły – pan Przemysław Kotula szczególnie ciepło przywitali uczniów klas I w liczbie 69, których obdarowano słodkościami. Wychowawcą klasy I a została pani mgr Joanna Rurek, klasy II b pani mgr Maria Napierała, klasy III c pani mgr Małgorzata Meissner. Delegacja uczniów złożyła pod popiersiem patrona szkoły symboliczną wiązankę kwiatów.

Państwo Małgorzata i Jakub Meissnerowie otrzymali z rąk burmistrza oraz komendanta OSP dyplom oraz pamiątkową statuetkę OSP za społeczną opiekę nad uczniami podczas letniego Młodzieżowego Obozu Strażackiego Piła – Młyn.

Tekst: Hanna Burchardt